Úklid a gruntování se dá přežít. Vezměte si k ruce parní čistič a uklízení zvládnete rychle a hlavně bez chemie.
Vaše domácnost se může na blýskat jako klícka, aniž byste použili jediný čistící prostředek. Velmi horká pára odstraňuje zašlé a „zažrané“ nečistoty, mastnou a má desinfekční účinky. To, co dřív vypadalo jako čisté, je po úklidu párou skutečně čistě. S parním čističem zvládnete umýt okna, zrcadla, spáry i radiátory. Dobře se s ním čistí také odpady. Bez drhnutí umyje troubu a plotýnky, nebo třeba formičky na cukroví.
Odborník na látky
Říkáte si, k čemu parní stroj, když s kýblem a hadrem zvládnete to samé, Sílu páry oceníte při práci s textiliemi. Parní čistič můžete vzít na koberec, matraci nebo gauč. Přímo napuštěná horká pára hubí roztoče a další mikroorganismy a uvolňuje špínu z vláknin materiálu. Někdy ale může pustit také trochu barvy. Nicméně tkaniny, zůstávají po parním čistění vlhké, nikoliv promáčené a nehrozí, že chytnou plíseň. Další výhodou parního stroje je obsluha. Uklízíte, aniž byste museli neustále máčet ruce ve vodě a v agresivní chemii.
Který si vybrat?
Na trhu je velké množství parních čističů. Vždy porovnejte parametry. Platí, že čím vyšší tlak páry, tím vyšší účinnost stroje. I když není tak důležité, na kolik barů se přístroj po zapnutí natlakuje, ale na kolik barů a jak rychle se dokáže vracet v průběhu práce. Může se stát, že budete čekat několik minut, než budete moci pokračovat v práci. Jisté urychlení představují dvoukomorové čističe, kde se voda ohřívá průběžně. Ty jsou ale samozřejmě dražší než jednokomorové.
Zanechte komentář