Nejen muži trpí tímto problémem, ženy nejsou žádnou výjimkou. Nemusí se přitom vždy jednat pouze o nedostatek v hygieně. Dnes se společně podíváme na to, jak se proti této nepříjemnosti dá bojovat. Stop trapasům a nepříjemným okamžikům.
Nejdříve je nutné si uvědomit, že zápach je způsoben nadměrným pocením nohou a baktériemi. Již během jednoho dne jsou schopny naše nohy vyprodukovat 0,5 l potu. Jestliže nemáte během dne možnost si umýt nohy, vyměnit ponožky a obuv, nemá tento pot kam odcházet. Stává se tak živnou půdou, pro bakterie, a ty produkují plyny. Jejich nepříjemný odér pravděpodobně sami znáte nejlépe. Zjistěte si také, zda máte dostatek zinku. Bylo prokázáno, že lidé mající nedostatek tohoto minerálu trpí tímto problémem častěji.
Zaměřte se na prevenci
Prodyšná obuv je přímo nutností, pokud je to možné, noste sebou náhradní pár ponožek a během dne si je vyměňte. Když se vám noha zpotí, vytáhněte z obuvi vložku, boty nechte vyschnout. Nezapomínejte také občas boty vyprat. V případě ponožek i punčoch volte kvalitní materiály. Těch pár korun navíc stojí za to! Vhodné je také pořízení vložek do bot s aktivním uhlím.
Rady a tipy
Dnes naštěstí seženete různé pudry, spreje, deodoranty, které pohlcují nadměrnou vlhkost. Pomocníci jsou to výteční, ale samotný problém to neřeší. Fungují spíše jako doplněk. Vyzkoušet můžete i lidové metody: koupel nohou v jedlé sodě, kypřícím prášku do pečiva, octové koupele, dubová kůra, hřebíček, přeslička, černý čaj, mateřídouška. Všichni jmenovaní mají antiseptické účinky a potlačují pocení. Vnitřek boty pak vytřete peroxidem vodíku, který si nanesete na vatový tampon. Ten nejenže pohlcuje pachy, ale ničí bakterie.
Zanechte komentář