Sekundové, nebo někdy též nazývané vteřinové lepidlo, je rozhodně dobrým pomocníkem, jak opravit nebo slepit různé materiály. V případě neopatrnosti však může lepidlo ulpět i na našich rukou, a jelikož během pár vteřin zatuhne, nastává problémová situace, a to řešení, jak s ním dolů. V tomto ohledu existují tři hlavní možnosti, a to cesta mechanická, chemická a víceméně přírodní.
Potřísněnou část ruky namočte do olivového oleje
Zní to možná neuvěřitelně, ale tato metoda skutečně funguje. Doporučuje se namočit místo, kde se uschlé lepidlo nachází, do olivového oleje, a jemným mytím postupně smýt veškeré jeho zbytky. Následně už stačí pouze důkladné omytí mýdlem, aby došlo k odmaštění rukou, a lepidlo je kompletně pryč.
Podobnou cestou, ale již ne přírodní, ale chemickou, může být použití speciálního přípravku. Ten nese název De-Bonder, a jedná se o odlepovač kyanoakrylátů. Stačí tak danou látku nanést na dané místo, a zaschlé zbytky lepidla se velmi rychle a dobře rozpustí, a zbude pouze čistá a hladká kůže. Samozřejmě i po použití této látky je nutné si ruce důkladně umýt mýdlem, a to hlavně z toho důvodu, aby díky svému složení nezanechala případné vedlejší účinky na vašich rukou.
Pilník, nebo čistící přípravky s obsahem písku
A pokud se rozhodnete jít cestou mechanického odstranění zaschlého lepidla z vaší kůže, je možné využít třeba čisticí prostředky s obsahem čistícího písku, které postupně narušuje strukturu ztuhlého lepidla, a postupně ho odstraňuje. Stejný efekt má třeba použití jemnějšího pilníku na nehty, nebo pilníku určeného na ztvrdlou kůži na rukou, nebo nohou. Jeho použitím se tak dá lepidlo také efektivně, a rozhodně i bezbolestně odstranit.
A abychom byli konkrétní, existuje ještě jedna, a to poslední možnost. Lepidlo na kůži neřešit, jelikož za pár dní postupně samo opadá, a to bez našeho většího přičinění. Anebo pokud byste přeci jen chtěli pracovat s lepidlem a neřešit stále jeho odstraňování z prstů, mějte na rukách gumové rukavice, které vás úplně ochrání.
Zanechte komentář