Plovoucí podlaha patří mezi oblíbené podlahové krytiny. Je k dispozici v široké paletě designových provedení. Široká variabilita panuje i v materiálu, ze kterého je plovoucí podlaha vyrobena – nejčastěji se jedná o korek, masivní dřevo, laminát či linoleum. Obrovskou výhodou plovoucích podlah je fakt, že jste-li alespoň trochu šikovní, můžete se do pokládky pustit svépomoci. Při postupu je však důležité zohlednit určité skutečnosti, díky kterým se vyhnete problémům.
Pozor na vysokou teplotu a vlhkost
Prvním parametrem, kterého si je důležité při pokládce plovoucí podlahy všimnout, je teplota vzduchu. Pro tuto činnost je ideální teplotní rozpětí mezi 18 až 23 stupni. Stejné je to i s interiérovou vlhkostí, ta by neměla za žádných okolností překročit 60 procent. V případě, že byste nedodržely toto doporučení, vystavujete se nebezpečí, že plovoucí podlaha nebude pořádně držet při sobě jako celek. Je nutné si uvědomit, že pokládka probíhá formou zasunování jednotlivých dílků, případně lepení a teplota i vlhkost mají v tomto případě zásadní vliv.
Absence vlhkosti u zbytkového podkladu
Plovoucí podlahy ve většině případů nevyžadují žádný speciální podklad. Jedinou zásadní podmínkou je rovnost a pevnost. Zbytkový podklad však často obsahuje určitou vlhkost. Ještě před samotnou pokládkou se doporučuje proměřit vlhkoměrem právě aktuální vlhkost podkladu – pokud by byla příliš vysoká, je nutné ji minimalizovat, jinak by hrozil vznik tzv. „boulí“.
Nezapomínejte na proměření rovnosti
Velice důležitým kritériem pro správnou pokládku plovoucích podlah je jednoznačně i rovnost. Vždy se tedy nejprve přesvědčte, že je podkladová vrstva rovná – vezměte si vodní váhu a desku, čím budete proměřovat delší úsek, tím bude výsledek přesnější. V případě nerovností je nejprve zapotřebí plochu srovnat.
Zanechte komentář