V okamžiku pořizování nákladného nábytku je snem každého, aby vypadal pokud možno, co nejlépe po dlouhou dobu. To vůbec není nemožné a důkazem je spousta zachovalých kousků nábytku, které přežily napříč staletím. Se správnými přípravky a pravidelnou péči je možné prodloužit krásný vzhled nábytku. Stejně, jako se o sebe stará každá žena, aby vypadala co nejdéle svěže, a mladě si vyžaduje i nábytek jemnou péči v podobě čistících přípravků.
Každý nábytek si vyžaduje specifickou péči
Každý nábytek je nutné zbavit v první řadě různých nečistot a prachu a následuje péče vhodná pro daný druh nábytku. Textilní části po vyluxování, kterou provádíme po směru vlasu, můžeme nastříkat impregnací. Ta odpudí vodu a zabrání usazování nečistot. Existují i směsi, které textil čistí a zároveň jim propůjčí svěžest i jemnost. Jedná se například o křesílka, sedací soupravy, ale i závěsy, které jsou těžkých materiálů, a nepereme je každé dva týdny. Proutěný nábytek po odstranění prachu můžeme potřít olejem, získá tak krásný medový nádech a nebude vysychat. Dřevěný nábytek otřeme vlhkou utěrkou a naneseme leštěnku obsahující včelí vosk.
Vhodné je používat přípravky podle druhu materiálu
U nábytku je to podobné, jako v péči o sebe. K tomu aby byla péče účinná je potřeba znát, jaký máme typ pleti a podle toho volíme správný krém a postup. Stejně tak je dobré vědět, o jaký druh nábytku se jedná a podle toho pak volíme čisticí a pěstící přípravky na nábytek. Na dřevěné části nanášíme přípravek tomuto určený a nikdy nečistíme například stoleček, který má dřevěné nožky a nahoře sklo, jedním prostředkem. Ono by se ve skutečnosti nic nestalo, ale za pár měsíců bude nesprávná péče viditelná. Přípravky na sklo většinou obsahují alkohol a ten by dřevo postupně zbavoval svého odstínu a vysušoval jej. Pokud si tedy chceme uchovat vzhled nábytku po dlouhou dobu krásný, musíme o něj náležitě a správně pečovat.
Zanechte komentář