V posledních několika měsících se v jednotlivých krajích postupně přechází na druhou televizní digitalizaci. Pokud váš televizor nepodporuje televizní standard DVB-T2, potom musíte investovat buď do set-top-boxu, nebo DVB-T2 antény. Ještě se nabízí možnost přejít na internetovou televizi či satelitní vysílání. V následujících řádcích vám poradíme, co je lepší.
Poskytovatelé satelitní televize využili skvělé šance a opřeli se do konkurenčního boje, aby přesvědčili uživatele přejít na satelitní antény. Jaký je mezi těmito technologiemi rozdíl?
DVB-T2 vysílání je zdarma
Výhodou je, že pokud investujete do DVB-T antény, poté už neplatíte žádné poplatky za vysílání, protože máte televizní stanice přístupné zdarma. V případě satelitního vysílání platíte měsíčně určitý poplatek poskytovatelům, ale na druhou stranu máte přístup k mnohem větší nabídce programů. Záleží tedy na tom, co preferujete.
Pokud tedy chcete satelit, neobejdete se bez paraboly. Investice je trochu vyšší, navíc cena roste s průměrem paraboly. Obecně však platí, že čím je průměr větší, tím lepší signál chytnete. V českých podmínkách se doporučuje parabola o průměru alespoň 80 centimetrů. Sehnat se dají i menší, ovšem u nich je nezbytné počítat s výpadkem signálu za nepřízně počasí.
Paraboly a jejich vlastnosti
Paraboly jsou různé. Záleží i na tom, v jaké oblasti žijete. V horských podmínkách nachází uplatnění modely, které disponují i vyhříváním. Nemusíte tak ometat namrzlý déšť a sníh.
Sehnat se dají také různé doplňky, jakou jsou anténní zesilovače pro DVB-T2, anténní výhybky, programovatelné anténní zesilovače IKUSI a podobně. Sortiment je opravdu široký, stačí si jen vybrat. Kompletní nabídku najdete na webové stránce AME.cz. Jedná se o prodejce specializovaného na prodej náhradních dílů pro spotřební elektroniku, dálkové ovladače a podobně.