Venkovní terasa s pergolou je snem mnoha majitelů zahrady. Ať už máte zahradu u domu nebo jste si koupili kousek půdy někde v zahrádkářské kolonii. Chcete mít na své zahradě posezení, kde můžete sedět i ve chvíli, kdy venku prší. Máte konstrukci pergoly hotovou a nyní přemýšlíte, čím jí zastřešit?
Vybírejte pečlivě
Zastřešit pergolu možná nebude až takový problém, jak jste si mysleli. Konstrukci už máte hotovou, vše postaveno. Nyní přichází na řadu střecha. Říkáte si, je to jen pergola, tak proč si s tím lámat hlavu? Chyba, střechu je nutno vybírat opravdu pečlivě. Chrání vás před slunečními paprsky, větrem, deštěm.
Přizpůsobte materiál střešní krytiny
Chcete-li na pergole mít dostatek světla, pak sáhněte po polykarbonátové desce, akrylátovém skle nebo PVC vlnitých desek. Přes ně proudí světlo a sluneční paprsky. Nicméně často přes ně proudí také teplo, pokud tedy chcete, aby v pergole byl příjemných chládek, sáhněte raději po jiném materiálu.
Není-li světlo to, o co vám jde, můžete využít klasický plech nebo umělé šindele. Velmi dobře se s nimi pracuje a určitě dobře poslouží. Líbí se vám pálené tašky? I ty můžete na svou pergolu dát. Jen je třeba počítat s vyššími náklady. Také konstrukce pergoly musí být masivnější, aby se tašky udržely.
Klasické zastřešení
V případě, že nemáte peněz nazbyt, pak můžete využít staré a osvědčené metody, které jsou levné a jednoduché. Využít můžete třeba klasický velký slunečník, který znamená minimum nákladů. Slunečník jako takový slouží sice hlavně k ochraně před sluncem, ale drobný déšť by měl také zvládnout.
Zanechte komentář