Plíseň je doslova všudypřítomným problémem, který se týká nás samotných, a to nejenom v interiérech, ale i exteriérech. Nejčastěji se plíseň objevuje ve vlhkém prostředí, kde je chladno, a nedochází k dostatečné cirkulaci vzduchu. Pokud se v tomto ohledu nedá situace daného prostoru zlepšit, je potřeba přistoupit k protiplísňovým nátěrům.
Příprava je základem samotného procesu
Tím prvním, co bychom měli udělat, je především odstranění současné plísně, a to nejenom mechanicky, ale také chemicky, a to vhodnými přípravky. Budeme tak mít jistotu, že se plíseň nebude držet pod samotným nátěrem, což by bylo kontraproduktivní. Teprve, pokud máme v tomto ohledu vše připraveno, můžeme začít se samotným nátěrem.
Na trhu existuje celá řada možností, a tak jsou některé nátěry vhodné do průmyslových oblastí, jiné do domů a bytů, a další třeba výhradně na venkovní prostory. A ačkoliv se nyní budeme zaměřovat hlavně na interiér domu a bytu, jsou dané postupy velmi podobné i u dalších variant.
Nátěr aplikujeme na pevný a čistý podklad
Stejně jako u malování jako takového, tak i u protiplísňového nátěru by měla být samozřejmostí pevná hladká plocha, na které fungicidní, tedy protiplísňový nátěr nanášíme v tenkém a rovnoměrném množství. A stejně jako u běžného malování, i v tomto případě bychom měli začít stropem, a dále pokračovat stěnami. Důležité je ihned po dokončení důkladně větrat, a ideálně využít vysoušeče, díky kterým samotný nátěr rychleji zaschne, a samotná zeď ho mnohem rychleji absorbuje.
Zanechte komentář