Bydlíte v bytě, ale přesto se nechcete ochudit o pěstování zeleniny či ovoce? Pak věřte, že pokud máte alespoň parapet na okně, pak ani vy nemusíte přijít o chuť vlastnoručně vypěstovaného ovoce či zeleniny, na kterém si jistě pochutná celá rodina. Bydlení v bytě s sebou přináší celou řadu výhod i nevýhod a každý si dokáže najít nějaký svůj kompromis. Patříte-li mezi nevybouřené pěstitele, kterým až do dnešního dne nebylo umožněno ukázat své pěstitelské umění, pak věřte, že s dnešním článkem přichází vaše malá revoluce. Poradíme vám, jak pěstovat ovoce i zeleninu v bytě.
Hliněné či plastové truhlíky?
První otázka zní: v čem pěstovat? Na výběr máte buď hliněné nebo plastové truhlíky, přičemž ani o jednom typu se nedá přesně říci, zda je lepší nebo horší. Pravdou je, že každý má svá pro a proti. Zatímco v plastových nádobách hrozí přemokření, kdy kořeny začnou uhnívat a rostlina zajde, v hliněných nádobách už se ovoci či zelenině sice daří lépe, ale tato varianta zase propouští vzduch a v horkých dnech je to spíše na obtíž. Zkrátka si vyberte co je vám milejší.
Na okně či na balkoně?
Druhá otázka zní: kde pěstovat? Pokud žijete v bytě, budeme k vám upřímní – moc možností na výběr opravdu nemáte. Svou vlastní zeleninu či ovoce můžete v krajním případě pěstovat na parapetu u okna, pokud máte balkon, pak samozřejmě není co řešit.
Jaké hnojivo vybrat?
Otázka třetí zní: čím hnojit? Pokud už pěstovat, pak hnojit jedině BIO hnojivem. Pamatujte, že konečné dobroty chcete konzumovat a že je budete konzumovat i s použitým hnojivem. S BIO variantou docílíte BIO produktů, které nebudou plné zbytečných chemických prostředků.
Co lze pěstovat?
Čtvrtá otázka zní: co pěstovat? Pokud dospějete až do této fáze, vaším posledním úkolem bude rozmyslet si, co vlastně chcete pěstovat. Nemusíte se bát, výběr je opravdu pestrý a ani kvůli tomu, že bydlíte v bytě, se nemusíte nikterak omezovat. Pěstovat můžete papriky, rajčata, cukety, fíkovník, kiwi, jahody, nektarinky a jiné.
Zanechte komentář